מבנים ניידים
בנייה קלה
מבנים ניידים, זה אנחנו

השירותים שלנו

השירותים שלנו
מבנה נייד
גם אם אינכם קבלני בניין, ודאי יצא לכם לשמוע על ההליך הארוך מאוד של הקמת מבנה בטון רגיל, החל משלב התכנון של האדריכל, דרך אישורי עירייה וכלה בניהול הפועלים.
הרחבת מבנים
בתחום הנדל"ן כל יציקה מתבצעת בשטח. תנאי השטח קובעים לעיתים רבות את קצב ויכולות הבנייה. כמו כן, לא ניתן להכין קונסטרוקציות מראש, כיוון שתהליך בנייתן הוא תלוי תנאי שטח, ואינו יכול להתבצע במפעל. זה היתרון הגדול של תחום הבנייה הקלה, כאשר במסגרתו מיוצרת המעטפת של הבניין במפעל, היציקות כבר מוכנות מראש, האריחים מוצמדים לשבלונות, והכל מונח בשטח כיחידה מוגמרת.
מבנה נייד כבית החלומות
תחום הבניה הקלה, על אף וקיים בארצנו הקטנטונת כבר למעלה מ-40 שנה, קיבל דווקא בשנים האחרונות תנופה, שעה שהעולם הופך יותר ויותר גלובלי ומומחים מקומיים מצאו עצמם נוסעים להשתלמויות רבות בארצות הגולה תוך שהם חוזרים ארצה עם ידע רב, שלוקח את השוק צעדים משמעותיים קדימה. לא שהענף לא היה קיים בארץ כאמור כבר עשרות שנים, אבל היכולת להוזיל את עלויות הפיתוח ביחד עם היכולת להגדיל את אפשרויות העיצוב, הבידוד והגימור, בהחלט פתחו את התחום לתחרות עם הבניה הקונבנציונאלית.
בית היישר מהמנוף
הכיצד נראה כלפי חוץ מבנה נייד? בוודאי יצא לכם לראות בכל עבר ולא ממש הבנתם שזה מה שאתם רואים. אז בואו נסבר קצת את אוזניכם..
שיטת הבנייה הקלה
אז מהי שיטת בנייה מתועשת? מהו מבנה מודולארי ? מה פרוש בנייה נקייה? ובכן, כל המושגים שלעיל הינם כמעט בגדר שמות נרדפים לתחום הבנייה הקלה.
בנייה קלה על מה ולמה
בחלוקה גסה , ישנים שני סוגים של מבנים ניידים. הראשון הוא הסוג המוכר והמובן מאליו, שניתן, כאמור משמו, להעביר ממקום למקום- כמו הקרוואן. ואילו השני גם ידוע בשם "בנייה קלה". הנ"ל הוא מבנה נייד הבנוי בשיטת בנייה מהירה ונקייה, כמו בנייה של מבנה לגו, אך נראה כמבנה שגרתי שנבנה בבניה קונוונציונאלית. הבנייה הקלה, הידועה גם בשם "בנייה מודולארית", מצמצמת משמעותית את זמן בניית המבנה.
סוגי מבנים ניידים
ישנם שני סוגים של מבנים ניידים – מבנה נייד במובן הפשוט של המילה- הקרוואן ודומיו, והסוג השני הוא מבנים ניידים הבנויים השיטה המודולארית, לפיה המבנה על כל חלקיו מיוצר על פי דרישה במפעלי החברה ומובא אל השטח ומורכב על יסודות. מבנים ניידים יכולים להיות פתרון טוב למצבים שונים, כמו במקרה של ישיבה ארעית במקום כלשהו או במקרה בו אין צורך בבניה קונוונציונאלית.
האם יש חידוש במבנים יבילים
בתי עסק שנדרשו למצוא פתרונות בנייה למגוון רחב של תחומים, החל מביתני שמירה, דרך פתרונות אחסון במכולות, ועד למבני משרדים צמודי קרקע, כבר הבינו מזמן את הפרינציפ. מבנים יבילים, כלומר, כאלה הניתנים לניוד, ומבוססי בנייה טרומית, מלשון 'בטרם', בנייה שנעשית מבעוד מועד ומגיעה מוכנה אל השטח. גם ארגוני חינוך רבים כבר מבינים את היתרון הגלום בפתרון מסוג זה. ומה בדבר מגורים?
ייתרונות הבנייה הקלה
בואו נסכם עבורכם את ייתרונות הבנייה הקלה לעומת הבנייה הקונבנציונאלית.
תעשייה או טבע?
בתחום הבנייה הקלה, אשר כשמה כן היא, נעשה שימוש תדיר בחומרים קלים. דוגמאות לחומרים קלים הינם פלדה, גבס ועץ. לעיתים לצרכים מאוד ספציפיים גם נעשה שימוש קל בבטון, שהינו חומר שנחשב ל'כבד' ומפרנס את עיקר העבודות בתחום הבניה הקונבנציונאלית.
יתרונות השיטה
עם התפתחות הטכנולוגיה, לא רק עולם המחשבים ממשיך להתקדם אלא גם תחומים אחרים וחיוניים, ביניהם הרפואה, תחבורה וכן גם עולם הבנייה. כיום, לא חייבים לחכות זמן רב ואפילו לבזבז את כל החסכונות על בניה של בית חדש או משרד. כל מה שצריך הוא לפנות אל חברה מקצועית שתשתמש בשיטת הבנייה הקלה ותביא לכדי תוצאות מעולות, מהירות וזולות יותר מהבניה הקלאסית.
יצירת קשר
שם מלא
טלפון
הערות