מבנים ניידים
בנייה קלה
מבנים ניידים, זה אנחנו

שיטת הבנייה הקלה

שיטת הבנייה הקלה

בבנייה מסוג זה משתמשים באלומיניום או שמשתמשים בפלדה על מנת לבנות את הבסיס השלדי, כאשר אל תוך החלל שיוצרים באמצעות הבסיס הזה, דוחסים פנלים של אלומיניום במילוי חומרים אשר ידועים באיכויות הבידוד שלהם, ומכך נגזר גם כי המימד האקוסטי במבנים ניידים אינו מותיר מקום לתחרות עבור מבני הבטון הקונבנציונאליים המתקשים להתמודד עם רמת הבידוד שהוא מייצר.

אם תבואו לבקר בעת הבנייה, אשר כידוע מתבצעת במפעל, לא תמצאו כמעט אבק, ובטח שלא ירוצו לכם פועלים בין העיניים. מכאן לקוח המושג, בנייה נקייה. לא תשמעו רעש, ובכלל בכל מדד ירוק, כלומר, כזה המיישר קו עם אינטרסים איכות סביבתיים, הרי שהבניה הקלה מהווה מודל לחיקוי. תורמת לכך גם העובדה שהבניה אינה תלוית כלים כבדי תפוקה, כמו טרקטורים ומשאבות בטון, דבר המפחית מעוצמת הרעש וגם הגרורות והשארים שתהליך זה מותיר אחריו, בטלים בשישים אל מול כל תהליך אחר, שהיה צורך להוציאו אל השטח, בקנה מידה דומה.

ועדיין, על אף התהליך האסתטי למדי שמצטייר בתחום הבנייה הקלה, שלא תקלו לרגע ראש בחוזק המוצר המתקבל. עצם זה שהעבודה במפעל חוסכת פעילות של כלים כבדים, רעש ולכלוך, אין הדבר מפחית מעוצמתו של התוצר הנבנה. האלסטיות והעוצמה של הפנלים הופכים את המבנה לעמיד בפני רעידות אדמה ומצבי טבע קיצוניים.
הבידוד, שחלקנו לו שבחים בתחום ההתמודדות עם רעש, עושה מלאכתו נאמנה גם בהתמודדות עם מזג אוויר ועוזר לווסת את הטמפרטורה בימים קרים כבחמים. יתרה מכך, האקלים הנוצר הוא כה טבעי עד שהדבר חוסך שימוש במערכות ביתיות למיזוג אוויר.. עוד חיסכון מבית היוצר של הבנייה הקלה.

ובכלל, מכורח השם בנייה מתועשת, הרי שבהגדרה, כל הפרוצדורה נעשית תוך שימוש בהיצע טכנולוגי מגוון וחדיש, התורם ביחס ישר להפחתת הצורך בכוח אדם וקיצור משך העבודה. זאת בניגוד לבניית בטון רגילה, הידועה כבלתי מתועשת, או לפחות כבעלת הלך תיעוש נמוך, הנבנית על שלדי בטון, ציפוי טיח וריצוף קרמי, כאשר הכל נעשה על ידי כוח אדם, שנאלץ לסיים שלב אחד על מנת להתחיל את האחר, תוך שהוא מייצר רעש ופסולת בשפע אשר מזהמים את הסביבה.

היכולת לעבוד על כל שלב במקביל מקנה לבנייה הקלה את התואר "בנייה מודולארית" . כך כאשר נקבעת עובדה בשטח, ומסיבה כלשהי הלקוח לא מרוצה, אין הדבר צריך להשפיע על יתרת החלקים. או בקיצור, בנייה קלה, כשמה כן היא.. היא קלה יותר ליצרן והיא קלה עוד יותר לצרכן.

יצירת קשר
שם מלא
טלפון
הערות