מבנים ניידים
בנייה קלה
מבנים ניידים, זה אנחנו

סוגי מבנים ניידים

סוגי מבנים ניידים

לדוגמה- הרחבת מבנה קיים על ידי הוספת אגף הבנוי בבנייה קלה- כלומר הוספת מבנה נייד הצמוד למבנה המקורי, יכולה להיות אופציה נוחה. היתרון בכך הוא כי מבנה נייד הוא זול יותר מהוספת אגף הבנוי מבנייה קונוונציונאלית, וכמו כן, תהליך ההוספה עצמו פשוט יותר משום שהבנייה עצמה נעשית במפעל כך שאתם פטורים מן המעמסה של הפיכת ביתכם לאתר בנייה , עם כל הרעש, הלכלוך, וזיהום האוויר הכרוכים בכך. בנוסף לכך, התהליך כולו ייקח רק כמה ימים, בעוד שבכל המדובר בבנייה קונוונציונאלית, התהליך מתארך בדרך כלל מעבר לכך.

מבנים ניידים - מפרט טכני

המבנים בנויים מלוחות פנל מבודד, אשר ניתן להזמינו בעוביים שונים אל פי הצורך, ובמקרים מסוימים מידת הבידוד התרמי יכולה להיות אף גבוהה יותר ממבנה שניבנה בבנייה קונוונציונאלית. המבנים בעלי שלד המעניק להם יציבות, כזו שאיננה נופלת מיציבות מבנים שנבנו בבנייה רגילה. ישנם כאלה הבנויים מעץ (אלו יכולים להתאים במיוחד במקרה בו המטרה היא לעשות בהם שימוש כצימרים) , ואחרים מגיעים עם אמצעי שינוע.

מבנים ניידים - עולם שלם של אפשרויות

האופציה של מבנים ניידים פותחת עולם שלם של אפשרויות שעולם הבנייה הקונוונציונאלית איננו מאפשר אותו. מבנה נייד, לדוגמא, יכול להיות אופציה טובה עבור מי שרוצה להקים משרד בתוך הבית שלו אך איננו מעוניין בכל העלויות והטרחה של הקמת מבנה של ממש. אופציה נוספת היא ממ"ד נייד, היכול להיות זול באופן משמעותי מבנית ממ"ד קבע, שלעיתים כרוך בהוצאה כספית לא מועטה. יש לציין כי חברות המתעסקות בבנייה קלה מסוגלות לספק ממ"דים ניידים המאושרים על ידי מכון התקנים הישראלי, ובכך מדובר בבשורה של ממש עבור מי שעד עכשיו נמנע מבניית ממ"ד בשל שיקולי עלות.

העלות הנמוכה של הקמת מבנה נייד היא שהופכת אותו לבחירה הפופולארית גם במקרים בהם יש כורח בהקמת מבנה אך אין את התקציב הנאות- כמו במקרה של הקמת מרפאות בערי פיתוח או בתי ספר, או תוספות לבתי חולים.

מבנים ניידים גם משומשים על ידי מכוני מחקר שונים העורכים מחקרים באזורים נידחים לאורך זמן. המבנים עצמם מתאימים למגורים במשך תקופה ארוכה, וכאשר מסתיים המחקר, ניתן לפרקם ולהשיב את מראה המקום לקדמותו- כך נמנעת פגיעה באזורים לא מיושבים, שהישיבה בהם היא ארעית בלבד.

יצירת קשר
שם מלא
טלפון
הערות