מבנים ניידים
בנייה קלה
מבנים ניידים, זה אנחנו

הרחבת מבנים

בהרחבה על אפשרויות ההרחבה

בעלי בתים פרטיים שנבנו בשיטה הקונבנציונאלית, הופכים לאט לאט ללקוחות של שיטת הבנייה הקלה, מכורח רצונם להרחיב את הקיים באמצעים קלים. לדוגמא, משפחה המתגוררת בבית פרטי ומעוניינת לבנות יחידת דיור לילד, או משרד שישמש לעבודה בקרבת הבית..

גם בעלי דירות בבתי מגורים משותפים מצאו עצמם מתדפקים על דלתות השיטה, בהיותם מזמינים הרחבה של חדר, מרפסת שמש, בנייה משותפת על הגג, בנייה משותפת בלובי הבניין, הרחבות ותוספות שקצרה היריעה מלהכיל.. כי בניגוד לשיטה הקונבנציונאלית, שיטת הבנייה הקלה היא כחומר ביד היוצר.. כמעט כל רעיון אדריכלי מוצא את עצמו מקבל ביטוי בענף, תוך זמן קצר וביעילות מרשימה.

כשאין פיגומים, פועלים בשטח, משאיות, משאבות בטון ודחפורים, אז גם אין שום סיבה לשכנים להתלונן.. זוהי השיטה הנקייה ביותר האפשרית.. בלי אבק ובלי פסולת לא הכרחית, הכל מורכב במפעל סגור, תחת פיקוח צמוד של 24 שעות ביממה, על כל ניואנס, ובסיומו מניחים את הקונסטרוקציה, בין אם בלובי הבניין, בין אם על הגג, ובין אם בדירתך הצנועה.. השכנים יאלצו לסבול רק שעת מנוף אחת, בדיוק כמו שהיו צריכים לסבול אם היית עובר דירה, ובזה נגמר העניין.. לא יסתובבו לך פועלים בתוך הבית וישאירו עיי חורבות.. הילדים לא ישאפו חומרים מזהמים, ובכלל, נדמה שכל האלמנטים שגורמים בדרך כלל לבעלי דירות משותפות, שמעוניינים בהרחבה כלשהי, לעשות חושבים בעניין ולהתלבט, נפתרים לגמרי בתהליך השקט והמדויק של הבנייה הקלה.

התפיסה המערכתית אינה משתנה מפרויקט לפרויקט, והיא קבועה בכל תהליך. היעילות הקונסטרוקטיבית ביחד עם היכולת לדייק בכל נופך של הבנייה, הופכת כל תכנית עבודה למלאכת מחשבת יצרנית.

לעיתים הצורך מתעורר לא רק בזמנים בהם נשקלת הרחבה של אזור בבית או בבניין המשותף, אלא על מנת לפתור נקודתית בעיה תרמית שנוצרה בעקבות אי עמידות החומרים שהתיישנו בעקבות בנייה קונבנציונאלית שלא נתנה את הדעת לסיבוכים עתידיים. למשל, ישנם מקומות בהם מתבצע חיבור של קירות, אשר נתקפים בימי החורף ברטיבות המסכנת תשתיות חשמל ומצריכה עומס רב יותר של השקעת אנרגיה חשמלית, על מנת לחמם את המקום. במקרה כזה ניתן להזמין איטום או אם הבעיה מורכבת מדי מהשורש, אז ניתן אפילו לשקול קירוי מעברים, כמובן אם החלל מאפשר זאת, ומדובר בדירה גדולה, קונסטרוקציות פנימיות כמו שמזמינים בעלי מסעדות כאשר הם מבקשים לבצע סגירת חורף או בכלל לסגור פתחים באמצעים קלים.

הבנייה הקלה מספקת את הפתרונות התרמיים ברמת דיוק נקודתי, אשר הופכת אותה לאלטרנטיבה, לא רק אל מול בתי הבטון עצמם, אלא גם אל מול האינסטלטורים, החשמלאים, אנשי המיזוג, והשיפוצניקים, אשר מוזמנים תדיר לטפל בתקלות, שהבנייה הקונבנציונאלית יצרה ואשר הבנייה הקלה מבקשת לפתור מבעוד מועד.

יצירת קשר
שם מלא
טלפון
הערות