מבנים ניידים
בנייה קלה
מבנים ניידים, זה אנחנו

בנייה קלה על מה ולמה

בנייה קלה על מה ולמה

בבנייה קונוונציונאלית, בניית בית כרוכה בהשקעת זמן רב וכסף רב. יש צורך להעסיק קבלן בנייה, פועלי בניין, אדריכל, מהנדס, ועוד. התהליך אורך כשנה במקרה הטוב, ולעיתים רבות סובל מעיכובים לא צפויים. בתהליך הבנייה הקלה, מרגע הפנייה אל חברת הבנייה ועד שהבית עומד על תילו, מוכן ומזומן לכניסת הדיירים, עוברים כשלושה חודשים. נשמע טוב מדי?

תהליך בניית מבנה נייד

התהליך הראשוני של בניית מבנה נייד דומה בכל לבנייה הקונוונציונאלית. יש לפנות לאדריכל שיתכנן את המבנה ויערוך את הסקיצות הראשוניות אותם יש להעביר למהנדס בניה על מנת להכין את התכנית הראשונית על פיה תחל הבנייה בפועל. אך משלב זה ואילך, שני התהליכים, תהליך הבנייה הקונוונציונאלי ותהליך הבנייה הקלה, שונים  לחלוטין. בתהליך הבנייה הקונוונציונאלית, נפתח, בשלב זה, הליך סיזיפי של הכנת הקרקע ליסודות, הכנת התבניות הבטון, ועד שיסודות הבניין עומדים בשטח פיזית, כבר עובר זמן ניכר, המצריך עבודת כפיים רבה. ואילו במקבילה הקלה- תכניות הבניין מועברות אל המפעל, המכין את השלד והקירות על פי הזמנה. יתרון חשוב של תהליך בנייה של מבנים ניידים  הוא כי שלבי הבנייה השונים יכולים להיערך באופן סימולטני ובמקביל זה לזה. בזמן שנעשית עבודה על היסודות בשטח, ניתן להכין את הקירות במפעל, לעבוד על הדלתות, ואפילו על הגג. אין קשר בין השלבים השונים כמו במקרה של בנייה קונוונציונאלית. לאחר שכל שלבי הבנייה של מבנים ניידים מוכנים, המבנה מגיע אל אתר הבנייה, ומורכב לכדי שלמות.

יתרונות מבנים ניידים

זה אולי נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, אך מבנים ניידים  הם עמידים וחזקים בדיוק כמו מבנים הנבנים בבנייה קונוונציונאלית. מבנה נייד הוא בדרך כלל בעל איטום תרמי ברמה גבוהה יותר ממבנה קונוונציונאלי, ותהליך החיבור ליסודות זהה לתהליך המקביל בבנייה הקונוונציונאלית. היתרונות בשלב הבנייה הם מובנים מאליהם- כל הבנייה נעשית על ידי חברה אחת במפעל אחד, דבר שמוריד מן הלקוח את נטל ההתרוצצות אחר הקבלן, הנגר, האחראי על התשתיות, ועוד. הכול נעשה על ידי גוף אחד מתואם. כמו כן, אתר הבנייה נקי ומסודר כי רוב התהליך כלל לא נעשה בו, ומדובר בחיסכון אדיר בזיהום אוויר. תהליך העיצוב של מבנים ניידים הוא מגוון בדיוק כמו תהליך העיצוב של מבנים קונוונציונאליים, והעלויות נמוכות יותר. ואחרון חביב- מבנה נייד, כשמו כן הוא- אם אתם רוצים להעתיק את מקום מגוריכם, ניתן להעביר את המבנה , בשלמותו, ממקום אחד לאחר.

יצירת קשר
שם מלא
טלפון
הערות